PolskiAngielski
514 300 085
Strona główna » Aktualności

Hity sklepowe

Chmura tagów

Aktualności

Przygotowanie elementu - odtłuszczanie

28-05-2019Wyświetleń: 1122
Przygotowanie elementu do dalszych procesów lakierniczych, to jeden z etapów hydrografiki. Odpowiednie czyszczenie i odtłuszczenie przedmiotu, który chcemy następnie zanurzyć w hydrografice, ma niemałe znaczenie. Bez odpowiedniego przygotowania elementu, proces ten nie przyniesie oczekiwanych efektów. Wszelkiego rodzaju ubytki i niedociągnięcia na etapie lakierniczym wpływają bowiem na przyczepność i jakość nakładanej hydrografiki. Poniżej krótko opowiemy o samym procesie odtłuszczania i przygotowywania elementu.
Przeczytaj całość

Balanser - pomocne urządzenie w hydrografice

01-04-2019Wyświetleń: 640
Balanser  zwany często odciążnikiem  to urządzenie stosowane do narzędzi pneumatycznych i elektronarzędzi.  Do jego głównych zadań należy równoważenie wagi podwieszonych narzędzi oraz umożliwienie manewrowania nimi  w pionie. Wygląda to następująco: narzędzie zawieszone jest na lince, która dzięki mechanizmowi sprężynowemu  pozwala na zniżanie i wciąganie narzędzia podczas wykonywanej danej operacji. Udźwig sprężyny balansera redukuje ciężar podwieszonego narzędzia.
Przeczytaj całość

Hydrografika - folia drukowana

25-03-2019Wyświetleń: 1120

Hydrografika to innowacyjna technologia pozwalająca na przekształcanie wyglądu wybranych elementów w przedmioty unikalne i atrakcyjne wizualne. Ogromny wybór folii do hydrografiki pozwala nam wybierać pośród ulubionych wzorów. Są to jednak motywy gotowe, narzucone. Istnieje jednak folia, która spełni wymagania nawet najbardziej wymagających osób, poszukujących nietuzinkowych rozwiązań. Jest to bowiem folia do zadruku, dzięki której możemy drukować własne wzory.

Przeczytaj całość

Jedna folia do hydrografiki - wiele możliwości

12-03-2019Wyświetleń: 919
Folia to produkt niezbędny w procesie transferowego druku wodnego. Ona tak naprawdę daje nam możliwości nanoszenia wzoru na wybrany przedmiot. Cały cykl nakładania wzoru za pomocą folii do hydrografiki odbywa się także przy udziale wody oraz aktywatora, który nam tę folię rozpuszcza. Zastosowanie wybranego rodzaju folii nie ogranicza nas tylko do jednego efektu, jaki chcemy uzyskać. Folia taka to produkt bardziej uniwersalny, niż mogłoby się nam wydawać.
Przeczytaj całość

Katalog folii do hydrografiki

07-03-2019Wyświetleń: 3389

Mnogość  dostępnych na rynku folii do hydrografiki pozwala na wybór dowolnych wzorów, jakie chcemy wykorzystać podczas procesu hydrografiki. Folia do hydrografiki to kluczowy element podczas całego procesu druku transferowego. Bez jej udziału proces ten nie byłby w ogóle możliwy. Folia to produkt, który posiada określony wzór, który pod wpływem wody i aktywatora zmienia swój stan ze stałego w płynny. Dzięki temu możliwe jest oklejanie wybranych elementów, które ma charakter trwały.

Przeczytaj całość

Hydrografika - felgi samochodowe

26-02-2019Wyświetleń: 1549
Hydrografika i jej wykorzystanie w branży motoryzacyjnej stało się coraz częściej spotykanym pomysłem na biznes. Oryginalne rozwiązania, jakie niesie ze sobą ta metoda pozwala uzyskiwać naprawdę ciekawe efekty wizualne. Dzięki transferowemu drukowi wodnemu możemy zmienić wygląd niemalże każdego przedmiotu. Ma to szczególne znaczenie dla miłośników motoryzacji, gdzie wszelkie wymyślne dodatki, przeróbki i inne zmiany w wyglądzie aut wiążą się z niemałymi kosztami.
Przeczytaj całość

Hydrografika - motoryzacja

15-02-2019Wyświetleń: 902
Hydrografika, choć jeszcze do niedawna stosunkowo mało znana technika nanoszenia obrazu na trójwymiarowe przedmioty, coraz częściej wykorzystywana jest w różnych branżach przemysłowych. Powstaje coraz więcej firm, które w swej ofercie posiadają usługi z zakresu druku wodnego. Często są to firmy chcące poszerzyć swą ofertę o usługi inne niż wszystkie, wyjątkowe. W dużej mierze dotyczy to przemysłu motoryzacyjnego, dla którego transferowy druk wodny stał się ciekawym pomysłem na pozyskiwanie klientów. Hydrografika bardzo dobrze odnajduje się w tej branży. Zainteresowanie klientów przedmiotami, które są niepowtarzalne i odróżniają się na tle pozostałych jest coraz większe. Każdy z nas chce posiadać coś, co pozwoliłoby odróżnić go od pozostałych. Nie ma znaczenia czy jest to przedmiot użytku codziennego czy jakiś inny element. Coraz większą wagę przywiązuje się do personalizacji wybranych elementów, gdyż każdy z nas chce posiadać coś szczególnego.
Przeczytaj całość

Uelastyczniacz do lakierów i podkładów

05-02-2019Wyświetleń: 1127
Uelastyczniacz jest specjalnym środkiem, którego zadaniem jest zwiększenie elastyczności. Jest to dodatek używany do takiego rodzaju produktów jak podkłady czy lakiery nawierzchniowe. Jego zadaniem jest uelastycznienie powłoki, którą chcemy nanieść na dany element. Często nazywa się go plastyfikatorem. Produkt dedykowany do produktów akrylowych i poliuretanowych. Uelastycznienie, które zapewnia ten środek jest szczególnie ważne w przypadku malowania elementów z tworzyw sztucznych. W takim wypadku jest on środkiem nie tylko pożądanym, ale i niezbędnym jeśli chcemy uzyskać satysfakcjonujący efekt. Zapobiega on powstawaniu pęknięć, czy odprysków lakieru bądź podkładu na elementach, które są elastyczne i mają tendencję do odkształcania się.
Przeczytaj całość

Mini polerka kontra duża polerka firmy Rupes

04-01-2019Wyświetleń: 467
Lakiernictwo jest jednym z działów motoryzacji, w którym zastosowanie odpowiednio wydajnych i efektywnych w pracy urządzeń, pozwala na wyeliminowanie wszelkich błędów, wad oraz nierówności. Dlatego profesjonalne warsztaty i stacje obsługi samochodów są wyposażone w wysokiej jakości polerki, wśród których jednymi z najlepszych są urządzenia marki Rupes. Urządzenia oferowane przez producenta posiadają odmienne parametry, a przez to są przeznaczone do wykonywania różnych prac przy lakierowaniu karoserii aut.
Przeczytaj całość

Pistolet lakierniczy SPEED WAY - dlaczego warto go wybrać?

12-12-2018Wyświetleń: 520
Wybór najbardziej wydajnego i dokładnego pistoletu lakierniczego ma zasadnicze znaczenie dla wykonywania trudnej oraz niezwykle wymagającej pracy, jaką jest idealne pokrycie gładkiej powierzchni w motoryzacji, stolarstwie, ślusarstwie, budownictwie. Swoją niemałą rolę odgrywa także w hydrografice, gdzie odpowiednie, lakiernicze przygotowanie elementu ma ogromne znaczenie. Wielu lakierników mimo niskiej ceny, poleca go do podkładu. Jest on jednym z tańszych obecnie urządzeń dla tych branż, co nie znaczy, że jest najgorszy. Działa równie dobrze, jak pistolety z wyższych cenowo półek.
Przeczytaj całość

Zmywacz silikonowy - zastosowanie

06-12-2018Wyświetleń: 2055
Wśród różnego rodzaju rozcieńczalników stosowanych w branżach przemysłowych można wyróżnić specjalistyczny środek przeznaczony głównie do wykonywania czynności związanych z lakiernictwem, a jest nim zmywacz silikonowy. Jest on przydatny nie tylko w lakiernictwie, ale i hydrografice. Zanim dany przedmiot poddamy procesowi druku wodnego, musimy go w odpowiedni sposób przygotować. Chodzi tu głównie o usunięcie wszelkich zanieczyszczeń, tłustych pozostałości czy innych zabrudzeń, którymi pokryty jest dany element. Doskonały do tego będzie właśnie zmywacz silikonowy, który świetnie poradzi sobie z tego rodzaju zabrudzeniami. W lakiernictwie, jak i hydrografice niezwykle ważne jest odpowiednie przygotowanie danego elementu, a kluczowe znaczenie ma tu jego odtłuszczanie. Dlatego zmywacz silikonowy często wykorzystywany jest w tego rodzaju pracach.
Przeczytaj całość

Jak działa odwadniacz do pistoletów lakierniczych?

22-10-2018Wyświetleń: 635
Odwadniacz do pistoletów lakierniczych zwany jest również separatorem sprężonego powietrza. Jego głównym zadaniem jest wyłapywanie drobinek oleju oraz wody, które mogłyby wytrącić lakier. Odwadniacze stosowane są nie tylko w pistoletach lakierniczych, ale również innych urządzeniach wykorzystujących ciśnienie pneumatyczne. Sprawiają, że wszelkie zanieczyszczenia są skutecznie zatrzymywane, a tym samym w żadnym stopniu nie wpływają na pracę całego układu.
Przeczytaj całość

Czym jest lakier soft touch?

17-10-2018Wyświetleń: 3286
Lakier soft touch zapewnia niezwykle delikatne i miękkie wykończenie. W dotyku przypomina ono welur. Wiele osób porównuje je również do skórki brzoskwini. Powierzchnia lakierowana tego typu produktem nie jest więc typowa - daleko jej do jedwabistej gładkości. Warto wiedzieć, że lakiery soft touch występują w rozmaitych wariantach, co przekłada się na inny efekt końcowy.
Przeczytaj całość

Lampa UV do zabijania glonów w wannie do hydrografiki

10-10-2018Wyświetleń: 626
Glony w wannie do hydrografiki to problem wielu osób. Jest to zupełnie naturalne zjawisko, które można jednak zahamować. Doskonałym rozwiązaniem są lampy UV, które wykazują działanie antybakteryjne. Dzięki nim można pozbyć się nie tylko glonów, ale również wszelkiej flory bakteryjnej, która nie jest pożądana w tego typu zbiornikach. Lampy UV są sterylizacyjne, więc dzięki nim można utrzymać wannę do hydrografiki w należytej czystości.
Przeczytaj całość

Do czego wykorzystuje się gąbki polerskie?

02-10-2018Wyświetleń: 475
Gąbki polerskie stosowane są podczas procesu lakierowania. To dzięki nim możliwe jest dokładne rozprowadzenia pasty polerskiej na danej powierzchni roboczej. Stosując tego typu przyrząd możemy mieć pewność, że preparat zostanie nałożony równomiernie. Znacząco zwiększa to komfort pracy, a także sprawia, że obróbka przebiega szybciej. Warto widzieć, że gąbki polerskie występują w wielu różnych wariantach. Wybór zależy przede wszystkim od tego, jaka powierzchnia zostanie poddana polerowaniu.
Przeczytaj całość

Czym jest lakier do skór?

25-09-2018Wyświetleń: 499
Lakier do skór wykorzystywany jest najczęściej podczas renowacji powierzchni wykonanych za skóry naturalnej lub syntetycznej. Tego typu produkt pozwala odświeżyć wybraną powierzchnię. Zwykle występuje on w wielu wersjach kolorystycznych. Szeroka paleta barw sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Niektórzy dążą do tego, aby nadać powierzchni skórzanej "drugie życie". Wybierają więc odcień lakieru zbliżony do pierwotnego koloru. Inni zaś szukają całkowitej odmiany.
Przeczytaj całość

Jak wybrać papier ścierny do szlifowania?

17-09-2018Wyświetleń: 3596
Odpowiednie przygotowanie powierzchni (np. przed lakierowaniem) wymaga szlifowania. Jest to proces, który pozwala dokładnie wygładzić dany element, a także pozbyć się wszelkich rys, drobnych ubytków, czy też zanieczyszczeń. Papier szlifierski przydatny jest także w hydrografice, szczególnie w początkowej fazie procesu, gdzie przygotowujemy dany element pod hydrografikę. Usuwanie wszelkich zarysowań i wygładzenie powierzchni, ma niemałe znaczenie. Nieodpowiednie przygotowanie danego elementu skutkuje dalszymi błędami, których hydrografika nie jest w stanie dobrze pokryć. Ważne jet by powierzchnia była dobrze przygotowana. W tym celu stosuje się zwykle papier gradacyjny, który doskonale sprawdza się na etapie przygotowań do dalszej obróbki. Wiele osób ma problem, jaki papier ścierny wybrać. Stopień gradacji zależy w dużej mierze od rodzaju obrabianej powierzchni, a także oczekiwanej dokładności.
Przeczytaj całość

Lakiery pryzmatowe

06-09-2018Wyświetleń: 710
Dla osób, które lubią by ich samochód wyróżniał się i przyciągał wzrok idealną propozycją będą lakiery typu pryzmat. Swoje zastosowanie znajdują nie tylko w motoryzacji, ale i hydrografice. Efekty jakie uzyskujemy poprzez zastosowanie pryzmatu są zaskakujące. Ma to znaczący wpływ na atrakcyjność elementów, które zostały pokryte tego typu lakierem. Lakiery pryzmatowe stanowią doskonały dodatek do transferowego druku wodnego. Malowanie danego elementu, przedmiotu za pośrednictwem pryzmatu to świetny sposób na stworzenie tzw. efektu wow, który wraz z hydrografiką robi naprawdę niesamowite wrażenie. Wyjaśniamy, czym są, na czym polega ich działanie oraz gdzie znajdują zastosowanie lakiery pryzmatowe.
Przeczytaj całość

Trendy w lakiernictwie

27-08-2018Wyświetleń: 725
Jeszcze do niedawna, standardem było stosowanie w samochodach tradycyjnych lakierów metalicznych. Dzisiaj dostępnych rodzajów lakierów na rynku jest bardzo dużo: lakiery typu perła, lakiery matowe, lakiery typu pryzmat, lakiery typu "kameleon". Wykorzystywane są one  nie tylko w szeroko pojętym przemyśle motoryzacyjnym. Chętnie sięga po nie innowacyjna metoda druku wodnego zwana hydrografiką. Dzięki połączeniu hydrografiki i lakierów np. typu candy czy kameleon, możliwe jest tworzenie naprawdę unikalnych projektów. Mnogość barw, charakterystyczne przejścia kolorystyczne sprawiają, że atrakcyjność danego przedmiotu znacznie wzrasta. Jest to szczególnie ważne dla miłośników ciekawych i efektywnych wizualnie rozwiązań. Zestawienie hydrografiki z tego rodzaju lakierami daje naprawdę ciekawe połączenia, a co ważne tworzy spójną całość. Producenci lakierów prześcigają się więc wymyślając kolejne nowinki. Warto zwrócić uwagę na najnowsze trendy w lakiernictwie, o których krótko opowiemy w niniejszym artykule. Przybliżymy dwa tematy: samoczyszczący się lakier samochodowy i lakierowanie przy pomocy nanotechnologii.
Przeczytaj całość

Lakiery typu "kameleon"

20-08-2018Wyświetleń: 1128
W ostatnim czasie coraz więcej osób śledzi trendy w lakiernictwie i szuka sposobów na to, by ich samochód wyróżniał się i przyciągał wzrok. Coraz większą popularnością cieszą się obecnie lakiery typu pryzmat. Prawdziwym hitem są jednak lakiery typu "kameleon" - to lakiery, które sprawią, że Twój samochód będzie się mienił nawet w ośmiu-dziewięciu odcieniach. Swe zastosowanie mają nie tylko w motoryzacji. Lakiery typu kameleon wykorzystywane są także w hydrografice. Transferowy druk wodny wraz z "kameleonem" nie tylko świetnie współgra, ale i stanowi doskonałe jego uzupełnienie. Dzięki lakierom tego rodzaju można tworzyć naprawdę zaskakujące projekty. Efekty wizualne jakie zyskamy dzięki takiemu połączeniu potrafią być spektakularne. Kolorystyczne przejścia i Wyjaśniamy, jak działają lakiery typu "kameleon" i czy warto zdecydować się na ich wybór.
 
Przeczytaj całość

Rodzaje szpachli

13-08-2018Wyświetleń: 3687
Szpachle wykorzystywane są zwykle do wypełniania mniejszych lub większych ubytków. Za ich pomocą można sprawić, że powierzchnia stanie się gładka oraz wyrównana. Ubytki wypełnione przy użyciu szpachli są niemal niewidoczne, jeśli zrobimy to w sposób prawidłowy. Jest to rozwiązanie nie tylko bezproblemowe, ale również tanie. Szpachle stosowane są często podczas różnego typu prac wykończeniowych np. w branży motoryzacyjnej. Należy wiedzieć, że na rynku dostępne są różnego typu rodzaje szpachli. Istotnym jest to, aby dobrać ją do typu obrabianej powierzchni. Niemal każde podłoże ma inne wymagania. Związane jest to z m.in. wysokimi temperaturami pracy, czy też drganiami, które występują podczas eksploatacji.
Przeczytaj całość

W kilku słowach o szpachli do aluminium

10-08-2018Wyświetleń: 2584
Szpachla do aluminium gwarantuje optymalny poziom przyczepności do aluminium, dzięki czemu proces nakładania staje się o wiele prostszy. Warto pamiętać, że tego rodzaju szpachlówka posiada pył aluminiowy, co jest gwarancją wysokiej trwałości i niezawodności. Warto wiedzieć, że większość szpachlówek poliestrowych nie sprawdza się podczas szpachlowania aluminium.
 
Przeczytaj całość

Xyralik - właściwości i zastosowanie

10-07-2018Wyświetleń: 703
Xyralik to dodatek do lakieru bazowego lub bezbarwnego, różni się on jednak od pigmentów perłowych. Ma on szczególne zastosowanie w hydrografice oraz lakiernictwie. Xyralik został wyprodukowany na bazie płatków tlenku aluminium, które pokryte są tlenkami metali. Płatki tego tlenku powstają w sposób syntetyczny, w wyniku nowego sposobu krystalizacji. Właśnie dzięki uzyskanemu krystalicznemu efektowi pigmentu oraz wysokiej transparentności pozwala na uzyskanie kolorów o głębokiej pięknej barwie i czystości. 
Przeczytaj całość

Grunt epoksydowy czy reaktywny?

29-06-2018Wyświetleń: 1804
Wiele osób zastanawia się nad tym, jaki grunt wybrać do podłoża w przypadku danej naprawy. Ocena podłoża jest tutaj o tyle ważne, występują pewne różnice w materiałach stosowanych przez producentów. Dzisiaj wykorzystuje się przede wszystkim grunty epoksydowe i reaktywne (kwaśne, wytrawiające). Oba mają swoje wady i zalety.
Przeczytaj całość

Usuwanie rdzy

25-06-2018Wyświetleń: 3788
Istnieje wiele sytuacji, w których zachodzi potrzeba delikatnego i bezinwazyjnego usunięcia rdzy z używanych przedmiotów. Najczęściej chodzi tutaj o rdzę na karoserii samochodowej, bądź innych elementach użytkowanych na co dzień. Rdza to problematyczny temat, z którym zmaga się niejeden z nas. Jakich materiałów użyć do tego, by się jej skutecznie pozbyć?
Przeczytaj całość

Jak przygotować aluminium pod malowanie?

20-06-2018Wyświetleń: 15269
Przygotowanie aluminium do malowania nie jest wbrew pozorom trudne - wymaga jedynie odpowiedniego sprzętu i dużej dozy cierpliwości oraz staranności. Sukces w malowaniu aluminium gwarantuje jedynie oczyszczona i odtłuszczona powierzchnia, całkowicie pozbawiona pozostałości po starej farbie czy lakierze. Również popularna ostatnio technika hydrografiki czyli transferu wodnego, która pozwala przenosić na aluminium dowolnie wybrane wzory, wymaga idealnie czystej i wygładzonej powierzchni.
Przeczytaj całość

Materiały ścierne - jak je dobierać?

11-06-2018Wyświetleń: 481
Wyrównywanie różnego rodzaju powierzchni (zarówno w pracach domowych, jak i przemysłowych), odbywa się przy pomocy różnych materiałów ściernych. W hydrografice gąbki ścierne są bardzo przydatnym materiałem do prac z wybranym elementem. Przygotowanie elementu pod hydrografikę wiąże się z dokładnym oczyszczeniem go z wszelkich zabrudzeń, grudek, a następnie zmatowienie przedmiotu. Aby praca została wykonana dobrze, niezbędne stają się odpowiednie materiały. Doskonale nadają się do tego właśnie specjalne gąbki ścierne. Jak je dobrze wybrać? O tym krótko poniżej.
 
Przeczytaj całość

Folia do zadruku - jak ją nakładać krok po kroku?

05-06-2018Wyświetleń: 5906
Hydrografika pozwala nam nakładać różnego rodzaju wzory na mniej i bardziej skomplikowane elementy 3D. Na rynku istnieje wiele folii do hydrografiki, spośród których można wybrać naprawdę mnóstwo gotowych wzorów. Co jednak, gdybyśmy chcieli stworzyć swoją własną, unikalną grafikę?

Możliwości hydrografiki

Transferowy druk wodny daje nam taką możliwość dzięki specjalnej folii do zadruku. Pozwala ona na wydruk własnej, wybranej grafiki, np. zdjęcia dziecka, a następnie nałożenia go za pośrednictwem druku wodnego na wybrany przedmiot. Niezbędny jest tu odpowiedni sprzęt w postaci specjalnej drukarki do hydrografiki, która pozwoli nam na wydruk folii z motywem dowolnej, wybranej przez nas grafiki. O tym jak wygląda drukowanie specjalnej folii do zadruku omówimy krótko w poniższych punktach.
Przeczytaj całość

Pistolet lakierniczy SATA minijet - sprawdzona technologia do specjalistycznych wykończeń

29-05-2018Wyświetleń: 1067
Pistolet lakierniczy SATA minijet to zaawansowany sprzęt, wykorzystywany do miejscowych napraw i prac wzorniczych. Dzięki wykorzystaniu technologi HLVP, jest on wyjątkowo ekologiczny i - co równie ważne - wykorzystuje aż 85 procent zastosowanej farby. Doskonały do stosowania w pracach lakierniczych, które stanowią także element przygotowań elementów pod hydrografikę. W poniższym artykule przedstawimy zalety tego niewielkiego urządzenia oraz jego dane techniczne.
Przeczytaj całość

Podstawowe błędy przy obsłudze aerografu

24-05-2018Wyświetleń: 2224
Malowanie aerografem wydaje się być rzeczą bardzo prostą. Wystarczy przecież napełnić zbiornik farbą, podłączyć sprężone powietrze lub inny gaz, nacisnąć spust i pomalować wybraną powierzchnię. Ta z pozoru prosta czynność okazuje się być bardzo trudną, gdy przychodzi nam pomalować zwłaszcza nieduże przedmioty. Jakich zasad należy przestrzegać chcąc, by pomalowany przez nas przedmiot cieszył oko? O jakich zasadach należy pamiętać, by malowanie było poprawne? Jakie błędy popełniamy najczęściej i co zrobić, by się ich ustrzec? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.
Przeczytaj całość

Devilbiss SRi Pro MINI - pistolet lakierniczy do zadań specjalnych

14-05-2018Wyświetleń: 707
Zasada działania pistoletu lakierniczego jest bardzo prosta i opiera się na zastosowaniu prostego mechanizmu, którego zadaniem jest naniesienie rozproszonej farby pod określonym ciśnieniem, bezpośrednio na malowaną powierzchnię. W ten sposób, uzyskuje się efekt równomiernego pokrycia farbą, co ma znaczenie zwłaszcza w kontekście przedmiotów o nieregularnych kształtach.
Przeczytaj całość

Efektowne polerowanie

11-05-2018Wyświetleń: 586
Polerowanie jest najlepszym sposobem na zregenerowanie lakierowanej powierzchni  i przywrócenie jej pierwotnego połysku. Ma to ogromne znaczenie w motoryzacji, gdzie widok błyszczącego, lśniącego lakieru jest marzeniem niejednego miłośnika samochodów. Polerowanie nie bez znaczenia pozostaje także w technice druku wodnego. Jest to ostatni z etapów, w którym oklejony w hydrografice przedmiot zyskuje piękny połysk. Proces polerowania daje szczególnie dobre efekty dzięki użyciu  polerek mechanicznych – pozwalają one wygładzić warstwę wierzchnią lakieru szybko i niezwykle skutecznie.
Przeczytaj całość

Lakierowanie wielowarstwowe - co warto o nim wiedzieć?

09-05-2018Wyświetleń: 862
Nakładanie wielowarstwowych lakierów jeszcze do niedawna było domeną wyłącznie drogich aut. Dziś coraz częściej stosuje się je na karoseriach pojazdów klasy średniej, co uwarunkowane jest potrzebą podkreślenia oryginalnego wyglądu auta, ale też zwiększonym stopniem ochrony jego powierzchni. Lakiery tego typu stosowane są jednak nie tylko do malowania karoserii samochodowej. W technologii, jaką jest hydrografika również często wykorzystywane są tego typu lakiery. Nakładanie poszczególnych warstw sprawia, że dany element zyskuje niesamowite efekty wizualne. I tak np. w hydrografice, kiedy chcemy okleić dany przedmiot, stosujemy odpowiednie podkłady i lakiery, które są bazą dla późniejszego etapu zanurzania elementu metodą druku wodnego. Wybór i ilość odpowiednich lakierów zależy od tego, jaki chcemy uzyskać efekt. Element wykonany w hydrografice w połączeniu z lakierami wielowarstwowymi np. typu candy, dają naprawdę spektakularne efekty wizualne w postaci np. mieniących się w słońcu, połyskujących kolorów. O tym, czym są lakiery wielowarstwowe dowiecie się w niniejszym artykule.
Przeczytaj całość

Wady i zalety hydrografiki

07-05-2018Wyświetleń: 18998
Hydrografika znana też jako transferowy druk wodny pozwala na dekorowanie danych elementów metodą 3D. Ta innowacyjna technika pozwala nanosić grafikę z dużą precyzją, pokrywając najbardziej newralgiczne miejsca. Hydrografika pozwala na oklejanie trudno dostępnych, skomplikowanych miejsc, z którymi inne technologie nie radzą sobie tak dobrze. Dostępne są także kompleksowe szkolenia z hydrografiki, dzięki którym poznacie tą niesamowitą technologie od podszewki. W Polsce szczególnie uwielbiana i wykorzystywana w przemyśle motoryzacyjnym. Jak każda technika posiada swoje plusy i minusy. Niektóre z nich omówimy w niniejszym artykule.
Przeczytaj całość

Budowa i rodzaje aerografu

24-04-2018Wyświetleń: 1679
Niewielkie urządzenie, służące do bardzo dokładnego rozpylania farby (przy pomocy strumienia powietrza), nazywa się aerografem. Najczęściej przyjmuje on postać niewielkiego pistoletu. Warto przyjrzeć mu się z bliska i poznać, jak wygląda jego budowa oraz zapoznać się z rodzajami aerografu. Jest to urządzenie, dzięki któremu można tworzyć spektakularne grafiki. Często sztuka aerografu łączona jest z hydrografiką. Pozwala to na tworzenie naprawdę niesamowitych efektów wizualnych. Aerograf może być doskonałym uzupełnieniem hydrografiki. W miejscach, gdzie nakładanie druku wodnego wychodzi nie do końca precyzyjnie, aerograf może być świetnym korektorem danej grafiki. Za pomocą aerografu można tworzyć niesamowite projekty artystyczne, obok których zapewne nikt nie przejdzie obojętnie.
Przeczytaj całość

Co to jest aerograf?

23-04-2018Wyświetleń: 2583
Pierwsze modele tego niewielkiego urządzenia zostały skonstruowane już pod koniec XIX wieku i do dziś - oczywiście z wieloma ulepszeniami - cieszą się dużą popularnością. Wszystko dlatego, że są niezwykle użyteczne w różnego rodzaju pracach z farbami i lakierami. Dzięki aerografowi możemy tworzyć naprawdę niesamowite obrazy. Dużą popularnością cieszą się projekty wykonywane pod przemysł motoryzacyjny. Aerograf daje ciekawe efekty w połączeniu z hydrografiką. Jest on nie tylko jej doskonałym uzupełnieniem, ale i tworzy samodzielną, unikalną grafikę. Świetnie współgra z drukiem transferowym ozdabiając go i nadając mu nieszablonowy charakter.
Przeczytaj całość

Jak powstaje powierzchnia matowa?

16-04-2018Wyświetleń: 1257
W dzisiejszych czasach wśród kierowców oraz fanów lakierniczych nowinek coraz większym zainteresowaniem cieszą się matowe powłoki lakierowe, które nadają samochodom unikalny i niepowtarzalny wygląd. Pomimo olbrzymiej popularności mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak powstaje powierzchnia matowa. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą poznać największe tajemnice powłoki matowej w lakiernictwie.
Przeczytaj całość

Czym jest taśma lakiernicza?

10-04-2018Wyświetleń: 1070
Taśmę lakierniczą kojarzymy zwykle z maskowaniem poszczególnych elementów podczas lakierowania i malowania. Niemniej, jej zastosowanie jest znacznie bardziej złożone. Jest ona także niezwykle pomocna w procesie hydrografiki. Dzięki niej możemy w niezwykle precyzyjny sposób wyznaczać linie i różne zawiłe odcięcia. Taśma ta pomaga w dokładny sposób wyodrębnić dany element, który chcemy pokryć hydrografiką. Precyzyjne odcięcia, linie, są tu bowiem niezwykle ważne, gdyż wpływają na efekt końcowy elementu zanurzanego w hydrografice. Co zatem jeszcze warto wiedzieć na temat taśmy lakierniczej?
Przeczytaj całość

Izocyjaniany - uboczne produkty procesu lakiernictwa

05-04-2018Wyświetleń: 2511
Lakierowanie w oparciu o produkty dwuskładnikowe, wiąże się z koniecznością zastosowania rozwiązań bogatych w izocyjaniany. Charakteryzują się one bardzo silną strukturą wiązań, która zapewnia szybki wzrost twardości powłoki lakierniczej i jej dużą odporność na oddziaływania zewnętrzne. Należy jednak pamiętać, że lakierowanie wiąże się z ryzykiem narażenia na oddziaływanie szkodliwych dla zdrowia substancji. Jakiego rodzaju są to związki i w jaki sposób wpływają na nasz organizm?
Przeczytaj całość

Żeby lakier dobrze leżał i nie łuszczył się

03-04-2018Wyświetleń: 772
Dobrze wyglądająca powłoka lakierowana karoserii samochodu to marzenie wielu właścicieli aut. Po tym aspekcie bowiem większość ludzi ocenia piękno auta, a co za tym idzie także gust jego właściciela. W przypadku aut nowych, które dopiero co wyjechały z fabryki, zazwyczaj nie ma problemu z wyglądem lakieru. gorzej sprawa ma się w autach poddawanych naprawom, czy też odnawianych klasyków. Odpowiednie lakierowanie to jednak nie tylko branża samochodowa. Lakierując dany element chcemy aby efekt był jak najlepszy. Wpływa to bowiem na całość wyglądu danego przedmiotu. W hydrografice lakierowanie ma także kluczowe znaczenie. Dzięki niemu nie tylko zabezpieczamy dany element przed uszkodzeniami mechanicznymi i innymi czynnikami. Prawidłowa aplikacja lakieru daje niezwykłe efekty wizualne i sprawia, że przedmiot wygląda korzystnie. Złe nałożenie lakieru może jednak zepsuć cały efekt hydrografiki, dlatego warto poznać kilka trików, które pozwolą na dokładną i prawidłową aplikację lakierem.
Przeczytaj całość

Lakier ceramiczny - właściwości i zastosowanie

19-03-2018Wyświetleń: 788
Firmy lakiernicze prześcigają się w produkcji zaawansowanych rozwiązań, mających zabezpieczyć powierzchnię karoserii samochodowej przed różnymi, szkodliwymi czynnikami. Polityka ta jest w pełni zrozumiała - lakier naszego pojazdu codziennie jest przecież narażony na przeróżne, niebezpieczne czynniki. W przeciągu ostatnich lat, dużo się pod tym względem zmieniło. Zachwalane na początku XXI wieku powłoki kwarcowe, musiały ustąpić miejsca bardziej złożonym i wytrzymałym powłokom ceramicznym, tworzącym niezwykle twardą strukturę. Nie małe znaczenie mają one w technologi, jaką jest hydrografika. Metoda ta jest szczególnie lubiana w przemyśle motoryzacyjnym, do ozdabiania elementów aut, motocykli itp. Więcej na temat druku transferowego dowiecie się na profesjonalnych szkoleniach z hydrografiki, które szczegółowo przybliżą Wam informacje o druku wodnym. Dzięki powłoce ceramicznej możemy dodatkowo zabezpieczyć wykonany w hydrografice element. Powłoka ceramiczna tworzy dodatkową warstwę ochronną. Dzięki niej lakierowany element zyskuje specjalną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, co wpływa na jego jakość i trwałość.
Przeczytaj całość

Maska lakiernicza na miarę potrzeb

14-03-2018Wyświetleń: 1135
Prowadzenie prac malarsko-lakierniczych to dość ciężka, wbrew pozorom praca. Wymaga od malującego dużego opanowania warsztatu malarskiego i szalonej precyzji. Dzięki zachowaniu takich zasad efekt końcowy będzie więcej niż zadowalający. Jest jednak także druga strona medalu - zdrowie osoby malującej. Malowanie przy użyciu pistoletu pneumatycznego wiąże się bowiem z rozpylaniem w powietrzu szkodliwych związków chemicznych. Ma to niemałe znaczenie nie tylko w samym lakiernictwie, ale i innowacyjnej dziedzinie, jaką jest hydrografika. Przygotowanie elementu pod hydrografikę,a następnie jego wykończenie to nic innego jak prace lakiernicze. Dozowanie i i wydobywające się lotne związki aktywatora, który jest również toksycznym środkiem chemicznym mogą wpływać szkodliwie na nasz organizm. Opary lakierów i innych środków chemicznych, których używamy podczas pracy z hydrografiką również działają drażniąco na układ oddechowy, skórę, oczy itp., dlatego szalenie ważnym jest odpowiednie, profesjonalne zabezpieczenie przed tego typu substancjami.
Przeczytaj całość

Lakiery Candy - kilka powodów, dla których warto je wybrać

12-03-2018Wyświetleń: 776
Nowoczesne, oryginalnie prezentujące się lakiery Candy, to propozycja dla osób, które szukają ciekawych efektów wizualnych, przy jednoczesnej prostocie nakładania i stosunkowo niskiej cenie. Lakiery tego typu pozwalają na uzyskanie spektakularnych efektów m.in. w hydrografice. Stanowią one świetne uzupełnienie druku transferowego. Dzięki swej bogatej kolorystyce i połyskliwości tworzą niepowtarzalne efekty wizualne, przez co dana grafika nabiera unikalnego charakteru. Hydrografika chętnie czerpie z takich gotowych rozwiązań. Dzięki lakierom typu Candy zwiększymy atrakcyjność danego przedmiotu, a zdumiewający efekt wizualny, to przecież właśnie to, co chcemy uzyskać w transferowym druku wodnym. Jak zatem stosować tego typu lakiery?
Przeczytaj całość

Ręczne polerowanie lakieru

08-03-2018Wyświetleń: 814
Zanim zaczniemy, ustalmy jedno: polerowanie ręczne nigdy nie przyniesie takich efektów, jak polerowanie maszynowe. To jednak nie jest powód, by zrezygnować z tej formy oczyszczania powierzchni lakieru. Wręcz przeciwnie - ma ona sporo zalet. Polerowanie tego typu ma niemałe znaczenie w hydrografice. Polerując ręcznie dany element jesteśmy w stanie określić siłę nacisku, jaką stosujemy wykonując tę czynność. Dzięki temu istnieje mniejsze ryzyko uszkodzenia przedmiotu, czy przetarcia go przez zbyt duży nacisk. Wykończenie lakiernicze wpływa na ostateczny wygląd danego elementu wykonanego w hydrografice. Dużo zależy od tego, w jaki sposób go przygotujemy i zabezpieczymy. Jak zatem polerować ręcznie, by uzyskać jak najlepszy efekt?
Przeczytaj całość

Wady i uszkodzenia lakiernicze

05-03-2018Wyświetleń: 1487
Wady i uszkodzenia lakiernicze to niestety rzecz doskonale znana. Wprawdzie można je naprawić, ale nie do końca da się zapanować nad ich powstawaniem. Wykończenie lakiernicze to ostatni z etapów przygotowań danego elementu. Ma ono duże znaczenie, gdyż wpływa na ostateczny wygląd danego przedmiotu. Na powstawanie wad i uszkodzeń wpływa bowiem zbyt wiele czynników.
Przeczytaj całość

Czym jest podkład epoksydowy?

02-03-2018Wyświetleń: 7582
Podkładem epoksydowym nazywamy jednoskładnikowy środek, który służy do zabezpieczania różnego rodzaju powierzchni metalowych. Dzięki swojemu unikalnemu składowi nadaje się świetnie do użycia nawet bezpośrednio na blachę, aluminium, stare powłoki lakiernicze, czy stal ocynkowaną. Choć eksperci zalecają, aby nie nakładać go w taki sposób. Ma doskonałe właściwości izolacyjne, antykorozyjne i wyróżnia się bardzo dobrą przyczepnością. Co warto wiedzieć o podkładzie epoksydowym?
Przeczytaj całość

Jak przygotować powierzchnię metalową do malowania?

26-02-2018Wyświetleń: 1711
Malowanie jest szybką i efektywną metodą na odmianę wyglądu różnych powierzchni. Możemy w ten sposób odnowić nie tylko ściany, ale również drewniane meble, metalowe i szklane dekoracje, czy beton. Aby malowanie przyniosło nam oczekiwany rezultat, powinno się dobrze przygotować do niego podłoże. Szczególne znaczenie ma ono w hydrografice. Nieumiejętne przygotowanie danego elementu rzutuje na cały późniejszy proces hydrografiki. W zależności od tego, z jaką powierzchnią mamy do czynienia stosować można wybrane podkłady. W tym artykule omówimy jak obchodzić się z powierzchnią ze stali, jak ją odpowiednio przygotować pod dalsze etapy nanoszenia farb.
Przeczytaj całość

Pistolet lakierniczy HVLP - działanie i parametry

23-02-2018Wyświetleń: 4192
Pistolet lakierniczy HVLP działa na zasadzie rozpylania w chmurze powietrza farby lub innej cieczy, która umieszczona jest w zbiorniku. Skrót oznacza High Volume Low Presure, co można przetłumaczyć na dużą objętość i niskie ciśnienie. Pistolet ma więcej otworów w dyszy, co powoduje spadek ciśnienia i wzrost ilości farby emitowanej na dany element. Kompresor dostarcza do pistoletu sprężone powietrze, które następnie kierowane jest do dyszy oraz zbiornika z farbą. Ciśnienie sprawia, że ciecz jest wypychana ze zbiornika. Cząsteczki rozpylonej farby wyrzucane są wówczas na zewnątrz. Niewątpliwa zaletą pistoletów HVLP jest oszczędność używanej farby. Należy jednak pamiętać, że pistolety tego typu potrzebują kompresorów o większej mocy.
Przeczytaj całość

Jak przygotować plastikową powierzchnię do malowania?

19-02-2018Wyświetleń: 28256
Proces malowania plastiku jest bardzo utrudniony, głównie ze względu na niewielką przyczepność powierzchni wykonanej z tworzywa sztucznego. W efekcie wszelkie powłoki malarskie nie są w stanie utrzymać się na jego powierzchni. Przy malowaniu tworzyw sztucznych, główny problem polega na uzyskaniu dobrej i trwałej przyczepności powłoki lakierowej. Plastik jest niezwykle trudnym materiałem do malowania.W celu zminimalizowania ryzyka braku przyczepności przy malowaniu podłoża z plastiku należy zadbać o jego odpowiednie przygotowanie.

Powierzchnia przed malowaniem powinna być odpowiednio oczyszczona, umyta z zabrudzeń, zmatowiona, odtłuszczona. O tym i o wielu innych rzeczach dowiecie się na szkoleniach z hydrografiki, gdzie przygotowanie elementu pod malowanie jest niezwykle ważnym punktem. Wpływa bowiem na cały efekt końcowy elementu wykonanego w hydrografice. Dużą rolę odgrywa zatem odpowiedni podkład do plastiku, który zwiększa przyczepność, zapobiega powstawaniu pęknięć i odprysków. Najważniejszym czynnikiem decydującym o powodzeniu w procesie malowania jest właśnie przyczepność.


 
Przeczytaj całość

Malowanie natryskowe, czyli co warto wiedzieć

19-02-2018Wyświetleń: 3133
Powierzchnie można malować na wiele różnych sposobów. Jednak jednym z najlepszych jest szybkie i bardzo dokładne malowanie natryskowe. Opanowanie tej techniki nie jest trudne, ale wymaga oczywiście uzyskania odpowiedniej wprawy. Jest to technika malowania różnego rodzaju powierzchni. Odbywa się ono przy pomocy pistoletu lakierniczego, często nazywanego pistoletem natryskowym. W poniższym artykule postaramy się wyjaśnić szerzej na czym polega ta technika malowania.
Przeczytaj całość

Typy pistoletów lakierniczych

19-02-2018Wyświetleń: 7012
Pokrywanie powierzchni różnego rodzaju materiałami lakierniczymi jest zadaniem wymagającym. Jednak możemy sobie je ułatwić poprzez użycie odpowiedniego pistoletu i dyszy do pistoletu lakierniczego. Urządzenia te znacznie ułatwiają, a co istotne - usprawniają prace lakiernicze. Dzięki profesjonalnym pistoletom możliwe jest precyzyjne malowanie danego rodzaju powierzchni. W artykule przybliżymy dostępne na rynku rozwiązania.
Przeczytaj całość

Hydrografika jaki podkład?

18-10-2017Wyświetleń: 13732
Hydrografika to innowacyjna technologia, która pozwala na przenoszenie wzoru, nadrukowanego na specjalnej folii do transferowego druku wodnego za pomocą wody i aktywatora, który rozpuszcza ją do stanu płynnego. Znajduje ona bardzo szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Transferowy druk wodny umożliwia pokrywanie takich powierzchni, jak metal, szkło, plastik, guma, skóra, pianka itp. Jak każda technologia posiada swoje ograniczenia.
Przeczytaj całość

Czym jest hydrografika?

28-06-2017Wyświetleń: 6447
Hydrografika nazywana inaczej metodą transferu wodnego, polega na nanoszeniu różnych wzorów oraz grafik o dużej szczegółowości na skomplikowane powierzchnie. Proces nanoszenia obrazu odbywa się przy wykorzystaniu wody. Metoda ta charakteryzuje się dużą trwałością ze względu na technikę jej wykonywania. Gotowy element wykonany w hydrografice posiada trwałość lakieru. Metoda transferu wodnego pozwala nanosić szczegółowe grafiki na różne powierzchnie w systemie trójwymiarowym, co nadaje produktom wysokiej jakości oraz oryginalności.
Przeczytaj całość
Przejdź do strony głównej
Szybki kontakt
    Dodatkowe info
    Nasza firma oferuje szkolenia z hydrografiki. Jako jedyni w Polsce wprowadzamy nowoczesne rozwiązania i ulepszenia związane z hydrografiką. Działamy na terenie Jarocina ale nasi klienci to mieszkańcy całej Polski m.in. Warszawa, Rzeszów, Szczecin, Wrocław, Poznań, Gdynia, Gdańsk, Sopot, Tarnów, Kraków, Bydgoszcz, Toruń, Olsztyn, Zakopane, Jelenia Góra, Zielona Góra i wiele innych. W naszej ofercie posiadamy m.in folie do hydrografiki, tusze do hydrografiki, aktywator do hydrografiki, wanny do hydrografiki. Zapraszamy!
      Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
      Nie pokazuj więcej tego komunikatu