Balanser - pomocne urządzenie w hydrografice
Zastosowanie
Swe zastosowanie balanser znajduje m.in. na stacjonarnych stanowiskach linii produkcyjnych. Dzięki użyciu balansera praca staje się nie tylko lżejsza, ale i znacznie bezpieczniejsza. Większość z nas urządzenie to znane jest głównie z jego zastosowania na wielkich liniach produkcyjnych, gdzie mamy do czynienia z elementami trudnymi do samodzielnego udźwigu.
Urządzenie do zadań specjalnych
Jak się jednak okazuje, balanser ma swoje zastosowanie także w hydrografice. Jest ona niezwykle pomocny podczas zanurzania ciężkich elementów w wannie do hydrografiki. Jak wiemy oklejanie ciężkich przedmiotów metodą druku wodnego wymaga nie tylko precyzji, ale i siły. Każdy nieodpowiednio wykonany ruch na powierzchni wody, może skutkować powstaniem określonych błędów hydrografiki. Jeśli zaś mamy do czynienia z ciężkimi elementami, to samo zanurzanie ich we wodzie sprawia trochę problemów. Musimy włożyć w naszą pracę wiele wysiłku, aby starannie zanurzyć wybrany przedmiot. Dotyczy to przykładowo dużych felg samochodowych, które często i chętnie poddawane są procesowi hydrografiki. To samo dotyczyć będzie np. grzejnika łazienkowego, ciężkich elementów silnika i wielu innych przedmiotów o znacznej masie.
Balanser w tych wypadkach pozwala na swobodne manewrowanie danym elementem bez jakiegokolwiek wysiłku. Podwieszony na lince przedmiot, np. felga w wygodny sposób zostaje podciągana i obniżana, co ułatwia jej sterowanie i zanurzanie w wodzie.
Jak widać balanser to urządzenie, które może przydać się nie tylko w wielkich firmach, gdzie do czynienia mamy z dużymi sprzętem. Znacznie ułatwia pracę transferowego druku wodnego, gdzie sama ludzka siła może nie wystarczać przy zanurzaniu naprawdę ciężkich elementów. Warto zatem zainwestować w to urządzenie, gdyż czyni ono naszą pracę lżejszą, a co ważne - znacznie bezpieczniejszą.
Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Aktualności