PolskiAngielski
514 300 085
Strona główna » Aktualności » Czym jest hydrografika?

Hity sklepowe

Chmura tagów

Czym jest hydrografika?

Data dodania: 28-06-2017
Hydrografika nazywana inaczej metodą transferu wodnego, polega na nanoszeniu różnych wzorów oraz grafik o dużej szczegółowości na skomplikowane powierzchnie. Proces nanoszenia obrazu odbywa się przy wykorzystaniu wody. Metoda ta charakteryzuje się dużą trwałością ze względu na technikę jej wykonywania. Gotowy element wykonany w hydrografice posiada trwałość lakieru. Metoda transferu wodnego pozwala nanosić szczegółowe grafiki na różne powierzchnie w systemie trójwymiarowym, co nadaje produktom wysokiej jakości oraz oryginalności.


Hydrografika pozwala dany wzór nanosić na przedmioty o nieregularnych kształtach i wykonanych z różnych materiałów, takich jak drewno, plastik, metal, skóra czy aluminium. Ten sposób nanoszenia wzorów wyróżnia się przede wszystkim trwałością i świetną jakością wykonanych elementów. Końcowy efekt przedmiotu wykonanego w hydrografice porównywalny jest do trwałości lakieru. Przedmiot taki odporny jest na wodę, wysokie i niskie temperatury oraz inne zjawiska atmosferyczne.Hydrografika pozwala nanosić szczegółowe grafiki na różne powierzchnie w systemie trójwymiarowym, co nadaje produktom wysokiej jakości oraz oryginalności.

Technika transferowego druku wodnego

Metoda transferu wodnego wykorzystywana jest jako uzupełnienie podczas malowania elementów. Hydrografika charakteryzuje się dokładnym zespoleniem nakładanej powłoki z elementem ozdabianym. Powierzchnia pokryta warstwą folii metodą transferu wodnego jest odporna na działanie wody oraz wysokich temperatur.

Etapy procesu hydrografiki

Przystępując do wykonania powłoki hydrograficznej należy oczyścić i odtłuścić powierzchnię elementu, a następnie, w odstępach około dziesięciominutowych, nałożyć  trzy warstwy podkładu. Powstała powłoka powinna być równomierna, a ewentualne zacieki należy zeszlifować po dokładnym wysuszeniu powierzchni. Następnym krokiem jest naniesienie koloru bazowego pod folię hydrograficzną i odczekanie aż do jego całkowitego wyschnięcia. Po wykonaniu wymienionych czynności przygotowawczych można przejść do głównego zadania - naniesienia hydrografiki. Wodę przygotowaną do wykonania transferu wodnego należy podgrzać do temperatury 30 stopni Celsjusza i na jej powierzchni umieścić folię, która powinna w niej pozostać przez 60 sekund. Po tym czasie należy rozpylić aktywator i zanurzyć element w zbiorniku. Bezbarwny lakier należy nakładać aż do uzyskania pożądanej gładkości i połysku elementu.

Gdzie stosować hydrografikę?

Hydrografika może być stosowana do ozdabiania różnych elementów codziennego użytku. Folia do hydrografiki swoje zastosowanie znajduje w dekorowaniu masek samochodów czy felg, jak i przedmiotów używanych w domu takich jak lodówki, włączniki, słuchawki prysznicowe czy ramki na zdjęcia. Powłoka hydrograficzna odporna jest na zarysowania oraz otarcia, dlatego z powodzeniem może być stosowana nawet w najbardziej narażonych na zniszczenia miejscach.

altalt

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Aktualności
Szybki kontakt
    Dodatkowe info
    Nasza firma oferuje szkolenia z hydrografiki. Jako jedyni w Polsce wprowadzamy nowoczesne rozwiązania i ulepszenia związane z hydrografiką. Działamy na terenie Jarocina ale nasi klienci to mieszkańcy całej Polski m.in. Warszawa, Rzeszów, Szczecin, Wrocław, Poznań, Gdynia, Gdańsk, Sopot, Tarnów, Kraków, Bydgoszcz, Toruń, Olsztyn, Zakopane, Jelenia Góra, Zielona Góra i wiele innych. W naszej ofercie posiadamy m.in folie do hydrografiki, tusze do hydrografiki, aktywator do hydrografiki, wanny do hydrografiki. Zapraszamy!
      Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
      Nie pokazuj więcej tego komunikatu