PolskiAngielski
514 300 085
Strona główna » Aktualności » Grunt epoksydowy czy reaktywny?

Hity sklepowe

Chmura tagów

Grunt epoksydowy czy reaktywny?

Data dodania: 29-06-2018
Wiele osób zastanawia się nad tym, jaki grunt wybrać do podłoża w przypadku danej naprawy. Ocena podłoża jest tutaj o tyle ważne, występują pewne różnice w materiałach stosowanych przez producentów. Dzisiaj wykorzystuje się przede wszystkim grunty epoksydowe i reaktywne (kwaśne, wytrawiające). Oba mają swoje wady i zalety.

Co trzeba wiedzieć o gruntach epoksydowych?

Grunty tego rodzaju z uwagi na silne sieciowanie dają powłoce wysoką szczelność, co przekłada się na niską przepuszczalność wilgoci do podłoża. Dodatkowo powstawała w ten sposób powłoka jest odporna na  korozję. Z drugiej strony grunty epoksydowe schną dość długą i potrzebują temperatury minimum 15 stopni Celsjusza. Wcześniej powierzchnię należy dokładnie odtłuścić.

Podczas stosowania gruntów epoksydowych trzeba zachować szczególną ostrożność. Eksperci zalecają ich nakładanie w pomieszczeniach dobrze wentylowanych przy temperaturze co najmniej 15 stopni Celsjusza.



Czym charakteryzują się grunty reakatywne?
 

Grunty reaktywne nazywane są również gruntami kwaśnymi i wytrawiającymi. Zapewniają one doskonałą ochronę antykorozyjną za sprawą pasywacji podłoży metalicznych. Wiele z nich jest produktami przyjaznymi dla środowiska, za sprawą wyeliminowania z procesu ich produkcji fenolu czy chromianu cynku. Wchodzący w skład gruntów reaktywnych kwas fosforowy zapewnia dobrą przyczepność i zapobiega rozwojowi korozji podpowłokowej, która objawia się rysami czy odpryskami. Grunty tego typu sprawdzają się przede wszystkim przy elementach wykonanych z metalu, a więc felgach czy nadwoziach. Ich największą wadą jest konieczność pokrywania gruntu podkładem akrylowym.
 

Również i podczas stosowania gruntów reaktywnych należy zachować szczególną ostrożność. Przed przystąpieniem do pracy powierzchnię aluminiową trzeba wcześniej dokładnie wyszlifować i odtłuścić. Przed aplikacją wypełniacza akrylowego powinno się zachować odpowiedni czas odparowania gruntu. Eksperci zalecają również, aby na grunty reaktywne nie nakładać szpachli poliestrowych.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Aktualności
Szybki kontakt
    Dodatkowe info
    Nasza firma oferuje szkolenia z hydrografiki. Jako jedyni w Polsce wprowadzamy nowoczesne rozwiązania i ulepszenia związane z hydrografiką. Działamy na terenie Jarocina ale nasi klienci to mieszkańcy całej Polski m.in. Warszawa, Rzeszów, Szczecin, Wrocław, Poznań, Gdynia, Gdańsk, Sopot, Tarnów, Kraków, Bydgoszcz, Toruń, Olsztyn, Zakopane, Jelenia Góra, Zielona Góra i wiele innych. W naszej ofercie posiadamy m.in folie do hydrografiki, tusze do hydrografiki, aktywator do hydrografiki, wanny do hydrografiki. Zapraszamy!
      Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
      Nie pokazuj więcej tego komunikatu