PolskiAngielski
514 300 085
Strona główna » Aktualności » Hydrografika jaki podkład?

Hity sklepowe

Chmura tagów

Hydrografika jaki podkład?

Data dodania: 18-10-2017
Hydrografika to innowacyjna technologia, która pozwala na przenoszenie wzoru, nadrukowanego na specjalnej folii do transferowego druku wodnego za pomocą wody i aktywatora, który rozpuszcza ją do stanu płynnego. Znajduje ona bardzo szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Transferowy druk wodny umożliwia pokrywanie takich powierzchni, jak metal, szkło, plastik, guma, skóra, pianka itp. Jak każda technologia posiada swoje ograniczenia.


Hydrografika to proces, który znajduje bardzo szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach. Hydrografika umożliwia pokrywanie między innymi metalu, szkła, plastiku, gumy, skóry, pianki itp. Oczywiście jak każda technologia posiada swoje ograniczenia. Jednym z nich jest powierzchnia do której przywiera druk wodny. Nie może być zbyt śliska. Jeżeli chcielibyśmy udekorować np. polipropylen lub inne tworzywa sztuczne bez wcześniejszego zmatowienia i malowania farbą, które znacznie zwiększają przyczepność, to najczęściej hydrografika nie utrzyma się na powierzchni i spłynie, powodując widoczne błędy.


Przygotowanie elementu:

Większość elementów, które zanurzamy w hydrografice trzeba przygotować właśnie pod względem powierzchni. I tak wspomniane wcześniej tworzywa sztuczne powinny być najpierw odtłuszczone, zmatowione włókniną, gąbką lub papierem ściernym i ponownie odtłuszczone najlepiej zmywaczem silikonowym Novol 780, a następnie pomalowane podkładem zwiększającym przyczepność Spectral Plast 705 lub innym podkładem do plastiku. Podkład ten powoduje bardzo dobrą przyczepność do kolejnych warstw farby oraz zmniejsza ryzyko późniejszego odpryskiwania powłoki. Na tak przygotowana powierzchnię możemy teraz nanieść podkład akrylowy np. Novol Protect 300. Występuje on w kolorach biały, szary i czarny. Ponownie matujemy element pozbywając się wtrąceń w podkładzie, a na końcu odtłuszczamy. W ten sposób mamy prawidłowo przygotowany element do hydrografiki.

altalt



Dobór odpowiedniego tła:

Folia w transferowym druku wodnym często jest transparentna, zatem bardzo ważne jest tło, jakie pod nią zastosujemy. Jeśli białe szare lub czarne tło nie daje nam pożądanego efektu w połączeniu z folią, to musimy przygotowany przez nas element pomalować bazą lakierniczą na odpowiedni kolor. Może to być farba w połysku, macie czy nawet metaliczna, w zależności od naszego wyboru. Musimy pamiętać aby bazę lakierniczą zmatować włókniną w celu stworzenia większej przyczepności do lakieru bezbarwnego. Używamy go do zabezpieczenia hydrografiki przed uszkodzeniami mechanicznymi i promieniowaniem UV.

 

Jak widać zastosowanie odpowiedniego podkładu pod hydrografike jest niezwykle istotne, a umiejętne połączenie koloru pod druk wodny z folią do hydrografiki daje niesamowite efekty i satysfakcję z tworzenia unikalnych połączeń.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Aktualności
Szybki kontakt
    Dodatkowe info
    Nasza firma oferuje szkolenia z hydrografiki. Jako jedyni w Polsce wprowadzamy nowoczesne rozwiązania i ulepszenia związane z hydrografiką. Działamy na terenie Jarocina ale nasi klienci to mieszkańcy całej Polski m.in. Warszawa, Rzeszów, Szczecin, Wrocław, Poznań, Gdynia, Gdańsk, Sopot, Tarnów, Kraków, Bydgoszcz, Toruń, Olsztyn, Zakopane, Jelenia Góra, Zielona Góra i wiele innych. W naszej ofercie posiadamy m.in folie do hydrografiki, tusze do hydrografiki, aktywator do hydrografiki, wanny do hydrografiki. Zapraszamy!
      Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
      Nie pokazuj więcej tego komunikatu